O UKS KUSY

Artur Gąsiewski -Prezes  Zarządu
Robert Kędziora- Sekretarz Klubu
Karol Radke - członek zarządu  
Karol Galicz - członek zarządu
Marcin Kosiński- członek zarządu

 

 

Uczniowski Klub Sportowy „Kusy” Warszawa powstał w czerwcu 1997r. z inicjatywy  trenerów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Sportowych nr 50 im. Janusza Kusocińskiego na warszawskich Bielanach. 

         Trenerzy zakładając wówczas klub uznali, powołując się na słowa patrona Janusza Kusocińskiego, że sport ma istotne znaczenie dla życia człowieka, kształtuje jego rozwój fizyczny i jego pozytywne cechy charakteru. 

W klubie działają aktywnie następujące sekcje:

  1. Lekkoatletyczna.
  2. Biegu na Orientację.
  3. Piłki Siatkowej.
  4. Snowboard. 

Klub współpracuje z Zespołem Szkół Sportowych nr 50, prowadzi nabory w szkołach podstawowych i gimnazjalnych nie tylko w obrębie Bielan ale także całego województwa i kraju w celu pozyskiwania uzdolnionej sportowo młodzieży, której stwarza się warunki do jednoczesnego rozwoju sportowego i edukacyjnego.

Młodzież skupiona wokół UKS „Kusy” to reprezentanci kraju, medaliści Mistrzostw Świata i Europy, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Mistrzostw Polski Juniorów. Doświadczona kadra trenerska (byli reprezentanci kraju na ME, MŚ, IO) obecnie trenerzy kadry Narodowej i Mazowsza sprawia, że młodzi sportowcy osiągają coraz lepsze wyniki.

Wysoki poziom szkolenia sportowego oraz rozwój Klubu byłby niemożliwy gdyby nie wsparcie Ministerstwa Sportu i Rekreacji Rzeczypospolitej Polskiej, Biura Sportu i Rekreacji m. st. Warszawy oraz Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy. Za pomoc tą podopieczni UKS Kusy serdecznie dziękują.

UKS „Kusy” organizuje zgrupowania sportowe zimowe i letnie dla zawodników klubu jak i kadry Mazowsza juniorów i młodzików. Klub jest współorganizatorem wyjazdów dla młodzieży w ramach zielonej i białej szkoły. Podczas wyjazdów zimowych młodzież uczy się jeździć na nartach i snowboardzie pod okiem doświadczonych instruktorów. Zdobyte doświadczenie wykorzystuje na zimowych imprezach sportowych, m.in. Mistrzostwach Warszawy w narciarstwie klasycznym czy biathlonie. Dzięki temu zawodnicy poszczególnych sekcji mają możliwość uczestnictwa w urozmaiconych zajęciach sportowych.

 Klub jest współorganizatorem imprez rekreacyjno-sportowych o zasięgu dzielnicowym (Mistrzostwa Bielan w lekkiej atletyce w kategorii dzieci, młodzików, czwórbój  lekkoatletyczny szkół podstawowych w dzielnicy Bielany, biegi przełajowe dla szkół podstawowych , gimnazjalnych i średnich). Klub wystawia stoiska na bielańskich piknikach rodzinnych, organizuje pokazy, gdzie zawodnicy klubu propagują aktywność ruchową, poprawę stanu zdrowia i kondycji fizycznej, nabycie nowych doświadczeń i umiejętności.

Zawodnicy klubu startują na imprezach organizowanych przez Biuro Sportu m. st. Warszawy, a także na innych imprezach, m.in. na Mazowieckich Igrzyskach Szkół Gimnazjalnych, Małym Memoriale im. Janusza Kusocińskiego (nieoficjalne mistrzostwa Polski młodzików), Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Mistrzostwach Polski Juniorów, Mistrzostwach Polski Młodzieżowców, Lidze Juniorów, Mistrzostwach Warszawy Juniorów i Juniorów młodszych, Mazowieckich Mitingach Młodzików ”Szukamy Olimpijczyków ”, Halowych Mistrzostwach Polski i wielu innych imprezach sportowych.

 

Uczniowski Klub Sportowy KUSY
01-952 Warszawa, ul. Lindego 20

tel: +48 604-141-199
e-mail: ukskusy@vp.pl

        
        
        

Uczniowski Klub Sportowy KUSY Warszawa